I runda MP i PP Pitbike SM

Co to był za weekend! W sobotę 15 czerwca oraz 16 czerwca na torze @Vallrav Racing Club w Starym Kisielinie ekipa @MX Otopit Toruń była organizatorem imprezy, która była prawdziwym koktajlem szybkości, adrenaliny, niespodziewanych upadków i walki łokieć w łokieć. W sobotę została rozegrana I runda Pucharu Polski Pitbike SM, a dzień później I runda Mistrzostw Polski Pitbike SM na pięknym torze o długości 1042m. O ile słoneczna pogoda w niedzielę była jak na zamówienie, tak sobota (zaraz po treningach) przyniosła długie opady deszczu, które spowodowały wiele upadków zawodników, a marshalle co chwilę musieli używać żółtych flag. Niestety pech nie ominął naszego klubowicza…W pierwszym wyścigu SuperPit @patryk kałdowski wywalczył 2 miejsce, ale w drugim biegu zaliczył soczysty upadek na najdłuższym zakręcie toru i ten incydent skutecznie wyeliminował Patryka z dalszej walki. W zmaganiach pucharowców wziął udział również Paweł Kałdowski, który walczył w szybkiej klasie Stock 150 i finalnie uplasował się na 8 pozycji.
Niedziela to zmiana pogody na torze o 180 stopni i idealne warunki do rywalizacji w ramach I rundy Mistrzostw Polski Pitbike SM. Tym razem @/patryk Kałdowski po dwóch wyścigach stanął na drugim miejscu podium klasy SuperPit. W rywalizacji Stock 150 Paweł Kałdowski wywalczył 11 pozycję. Świetnie w tej samej klasie poradziła sobie jedyna kobieta w tej stawce czyli Aleksandra Kotowska, która udowodniła, że w tym sezonie podium jest jej celem! Ola zameldowała się w niedzielnych zmaganiach na 4 miejscu tracąc tylko 6 punktów do 3 miejsca.

W klasyfikacji klubowej MP Wyczół zajmuje 10 miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym klubowiczom i trzymamy kciuki na rundę II Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, która zagości na Kartodrom Bydgoszcz między 6 a 7 lipca 2024.
Zachęcamy do obecności na zawodach i kibicowaniu naszym klubowiczom!