I runda MP i PP Pitbike SM

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Co to był za weekend! W sobotę 15 czerwca oraz 16 czerwca na torze @Vallrav Racing Club w Starym Kisielinie ekipa @MX Otopit Toruń była organizatorem imprezy, która była prawdziwym koktajlem szybkości, adrenaliny, niespodziewanych upadków i walki łokieć w łokieć. W sobotę została rozegrana I runda Pucharu Polski Pitbike SM, a dzień później I runda Mistrzostw Polski Pitbike SM na pięknym torze o długości 1042m. O ile słoneczna pogoda w niedzielę była jak na zamówienie, tak sobota (zaraz po treningach) przyniosła długie opady deszczu, które spowodowały wiele upadków zawodników, a marshalle co chwilę musieli używać żółtych flag. Niestety pech nie ominął naszego klubowicza…W pierwszym wyścigu SuperPit @patryk kałdowski wywalczył 2 miejsce, ale w drugim biegu zaliczył soczysty upadek na najdłuższym zakręcie toru i ten incydent skutecznie wyeliminował Patryka z dalszej walki. W zmaganiach pucharowców wziął udział również Paweł Kałdowski, który walczył w szybkiej klasie Stock 150 i finalnie uplasował się na 8 pozycji.
Niedziela to zmiana pogody na torze o 180 stopni i idealne warunki do rywalizacji w ramach I rundy Mistrzostw Polski Pitbike SM. Tym razem @/patryk Kałdowski po dwóch wyścigach stanął na drugim miejscu podium klasy SuperPit. W rywalizacji Stock 150 Paweł Kałdowski wywalczył 11 pozycję. Świetnie w tej samej klasie poradziła sobie jedyna kobieta w tej stawce czyli Aleksandra Kotowska, która udowodniła, że w tym sezonie podium jest jej celem! Ola zameldowała się w niedzielnych zmaganiach na 4 miejscu tracąc tylko 6 punktów do 3 miejsca.

W klasyfikacji klubowej MP Wyczół zajmuje 10 miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym klubowiczom i trzymamy kciuki na rundę II Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, która zagości na Kartodrom Bydgoszcz między 6 a 7 lipca 2024.
Zachęcamy do obecności na zawodach i kibicowaniu naszym klubowiczom!